Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Притвор за газдата на Дурмо Турс

kpuzatvorskopje

Судот одреди притвор за сопственикот на компанијата Дурмо-турс, чиј автобус излета од патот и падна во провалија на 13 февруари 2019 година, при што загинаа 15 луѓе, а десетици беа повредени.

Меѓу притворените се и второ-осомничениот во овој случај, кој е раковидител на фирмата, а третиот осомничен доби домашен притвор.

На едно од осомничените лица му се наложени мерки за препазливост.

Претходно на прес конференција беше објавено дека 7 лица се приведени утрово по налог на Обвинителството.

error: Соддржината е заштитена.