Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Момче пријавило дека било каснато од куче

На 13.03.2019 во 18.40 часот во Полициската станица Драчево, И.Р.(21) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 16.35 часот на улица „Иван Хаџиниколов“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Во тренд…