Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Мистеријата заврши: Полицијата го пронајде исчезнатото момче и го врати во неговиот дом

Полицијата го пронајде исчезнатото момче кое што беше пријавено за исчезнато.

На 14.03.2019 во утринските часови во близина на железничката станица во Скопје е пронајден и вратен во домот Б.Д.(20) од Скопје, за кој неговиот татко Ј.Д. (46) на 11.03.2019 во 21.30 часот во Полициската станица Бит Пазар пријави дека се оддалечил од домот, дознава Centar.mk.