Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Невреме во Македонија

Под влијание на нов влажен бран утре ќе има врнежи од дожд, а на повисоките места од снег. Потоа следува период на стабилно и суво време со пораст на дневните температури, кои од недела на места ќе го надминат 20-тиот степен.

Прогноза за 14.03.2019
Минимална температура: -4°C до 3°C
Максимална температура: 2°С до 10°C
Облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец.

Прогноза за 15.03.2019
Минимална температура: -2°C до 6°C
Максимална температура: 8°C до 16°C
Сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Прогноза за 16.03.2019
Минимална температура: -3°C до 3°C
Максимална температура: 13°C до 20°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец.