Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Циклонот беснее во регионот: Носи невреме и во Македонија – УХМР ја соопшти најновата прогноза

Во текот на денот сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Попладне од север и од запад облачноста ќе се зголеми и во вечерните часови ќе има врнежи од дожд, а на повисоките планини и понекаде на повисоките места особено на запад од снег.

За утре УХМР најавува претежно облачно со повремени врнежи кои на пониските места ќе бидат од дожд, а на повисоко и на планините особено на запад од снег. Попладне врнежите ќе престануваат и облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Во тренд…