Секогаш во средиштето на збиднувањата...

ТАЖНА ВЕСТ: Почина уште еден актер од „Беверли Хилс“

Актерот Џед Ален еден од најпознатите по улогите во сериите Days Of Our Lives и Santa Barbara почина вчера на 85 годишна возраст. Тажната вест на „Фејсбук“ ја објави неговиот син Рик Браун, кој напишал дека Џед починал мирно во сон.

Ален кариерата ја започна кога се појавил во сериите Love of Life и The Secret Storm, а подоцна како Дон Крег во 1971 година се приклучи на екипата во серијата Days of Our Lives.

Својата слава ја стекна глумејќи во хит серијата „Беверли Хилс“.

error: Соддржината е заштитена.