Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Се сруши уште еден авион – сите се мртви

Авион со 12 патници се сруши денеска во близина на местото Сан Мартин во Колумбија, јавија локалните медиуми.

Според наводите, нема преживеани.

Колумбиските медиуми истакнуваат дека авионот и припаѓал на компанијата „Ласер“.

Уште не се познати причините за несреќата.