Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Циклон над Македонија: По топлите денови, доаѓа големо невреме

Во следните денови времето ќе се задржи стабилно и топло со мала до умерена облачност. Максималните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината и на повеќе места ќе надминувааат 20 степени.

Под влијание на влажен и постуден бран во понеделник во вечерните и ноќните часови ќе настапи промена на времето. На места ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег и ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Врнежите ќе продолжат и во вторник, а температурите ќе бидат во значително опаѓање.