Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Топол бран во Македонија, а потоа невреме и драстичен пад на температурите – До кога ќе трае убавово време?

Во следните денови времето ќе се задржи стабилно и топло со мала до умерена облачност.

Максималните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината и на повеќе места ќе надминувааат 20 степени.

Нов влажен и постуден бран проследен со врнежи претежно од дожд се очекува во понеделник кон крајот на денот.

Во вторник ќе има позначително спуштање на дневните температури.

Прогноза за 08.03.2019
Минимална температура: 1°C до 8°C
Максимална температура: 16°С до 23°C
Сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Прогноза за 09.03.2019
Минимална температура: 1°C до 8°C
Максимална температура: 15°C до 24°C
Сончево со умерена облачност и со умерен ветер од југозападен правец.

Прогноза за 10.03.2019
Минимална температура: 0°C до 6°C
Максимална температура: 14°C до 23°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец.