Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Невреме, па многу сонце – Доаѓаат летни температури во март

Денеска кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има зголемена облачност, а во западните и северните делови со повремени врнежи од дожд. Потоа следува период на стабилно и многу топло време за овој период од годината.

Прогноза за 06.03.2019
Минимална температура: 0°C до 6°C
Максимална температура: 13°C до 21°C
Сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Прогноза за 07.03.2019
Минимална температура: -1°C до 7°C
Максимална температура: 14°C до 22°C
Сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Прогноза за 08.03.2019
Минимална температура: 1°C до 9°C
Максимална температура: 15°C до 23°C
Сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен правец.