Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Вишокот околу струкот стопете го без диета!

Постои едноставен начин да го изгубите вишокот од неколку килограми. Доколку сакате да ослабнете за кратко време без напорни диети, консумирајте ја оваа едноставна напивка.

Потребни ви се 60 гр магдонос, 1 лимон и 2,3 дл вода.

Исечкајте го магдоносот и исцедете сок од лимон. Ставете ги двете состојки во чаша и прелијте со вода.

Пијте ја напивката наутро на празен стомак и тоа само 5 дена, а потоа направете пауза од 10 дена.

Овој пијалак го забрзува согорувањето калории во организмот и ообезбедува витамини и минерали. Магдоносот го поправа варењето и му помага на организмот да го исфрли вишокот течности, па така ја елиминира надуеноста.