Секогаш во средиштето на збиднувањата...

ВИДЕО: Карлеуша тешката вест ја дозна во Австрија – ова е последната објава на нејзината мајка

фото: Официјален Intsagram профил на Дивна Карлеуша

Јелена Карлеуша вчера настапуваше во дискотека во австрискиот град Велс.

Таму и ја дочека веста за смртта на нејзината мајка. Дивна Карлеуша почина денеска на 61-годишна возраст, по долго и тешко боледување.

Последната објава на Дивна беше видеокомпилација од успехот на нејзината ќерка.

error: Соддржината е заштитена.