Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Температурен пресврт: Живата на термометарот ќе достигне до 20 степени – детална временска прогноза

Фото Centar.mk

За време на викендот ќе преовладува променливо облачно и посвежо време.

Утре ќе дува повремено засилен северен ветер и ќе има услови за слаб локален дожд. Од понеделник повторно ќе преовладува стабилно и потопло време со слаб до умерен југозападен ветер.

Прогноза за 03.03.2019
Минимална температура: -4°C до 3°С
Максимална температура: 7°C до 14°C
Променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Прогноза за 04.03.2019
Минимална температура: -6°C до 2°C
Максимална температура: 10°C до 18°C
Претежно сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Прогноза за 05.03.2019
Минимална температура: -2°C до 6°C
Максимална температура: 14°C до 20°C
Сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер.