Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Времето се менува – температурите во значителен пораст

Следува период на претежно стабилно време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст. Ќе дува умерен северен ветер.

Прогноза за 26.02.2019
Минимална температура: -9°C до -1°С
Максимална температура: 6°C до 13°C
Сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Прогноза за 27.02.2019
Минимална температура: -6°C до 2°C
Максимална температура: 4°C до 12°C
Променливо облачно со умерен северен ветер.

Прогноза за 28.02.2019
Минимална температура: -8°C до -1°C
Максимална температура: 7°C до 14°C
Сончево со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.