Адеми: Продолжува проектот за поддршка на лицата со оштетен вид

Министерот за образование и наука, Арбер Адеми, заедно со амбасадорот на САД, Џес Бејли, и министрите за здравство и за труд и социјална политика, Венко Филипче и Мила Царовска, денеска се обратија на тркалезна маса посветена на иницијативите на институциите на системот за преземање и продолжување на имплементацијата на проектот … Продолжи со читање Адеми: Продолжува проектот за поддршка на лицата со оштетен вид