Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР по студот најавува значително зголемување на температурите – еве од кога

Следува период на суво и ветровито време со ниски утрински температури.

Дневните ќе бидат во благ, а од средината на наредната седмица и во позначителен пораст.

Прогноза за 25.02.2019
Минимална температура: -10°C до -3°С
Максимална температура: 1°C до 8°C
Сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер.

Прогноза за 26.02.2019
Минимална температура: -8°C до -1°C
Максимална температура: 6°C до 12°C
Сончево со мала облачност и слаб до умерен северен ветер.

Прогноза за 27.02.2019
Минимална температура: -4°C до 3°C
Максимална температура: 5°C до 12°C
Сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.