12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија ТОП ВЕСТИ

Не наседнувајте на лажни вести: Не е точна веста дека Јанакиевски има скршеници

По информацијата дека во Шутка биле нападнати Миле Јанакиевски и Спиро Ристовски, се очекуваат официјални информации а во јавноста веќе на големо се шират шпекулации и лажни вести.

Од извори на Centar.mk дознаваме дека не е точна веста дека Јанакиевски имал сериозни повреди, уште помалку дека имал фрактури или скрешници.

Однесувањето на одредени портали блиски до опозицијата наведува тенденција на намерно ширење неточни информации кои што не се во интерес на јавноста.