12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Миле и Спире нападнати во Шутка?

Извори на весникот „Лајм„, информираат дека денеска во затворот Шутка се случил инцидент.

Според нив, член на Кумановската група со иницијали Е.К. го нападнал поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиевски. Благодарение на интервенцијата на затворските власти, била спречена поголема несреќа.

Според други информации во Шутка бил нападнат и екс-министерот Спире Ристовски.

Официјално сè уште нема ниту потврда ниту демант за оваа информација, а во јавноста се шират шпекулации за кои дознаваме дека се лажни вести.