Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Нова трагедија го потресе регионот: 19-годишен фудбалер се сруши на теренот и почина

Нова трагедија го потресе регионот откако младиот 19-годишен фудбалер Стефан Тодоровиќ почина на пријателски меч во Србија меѓу Слога и Јухор.

Момчето ненадејно паднало на тревникот.

Тодоровиќ давал знаци на живот, но за жал не издржал до пристигнувањето на брзата помош, причините за смртта ќе бидат познати по обдукцијата.

спонзорирано: