Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Ѓорчев: Со Силјановска имаме шанса за добар резултат

Главниот противкандидат на Силјановска Давкова на Конвенцијата на ВМРО ДПМНЕ за избор на претседателски кандидат Влатко Ѓорчев изјави дека изборот бил во фер и демократска процедура и се понуди да помага во кампањата.

-Делегатите демократски гласаа, целата постапка беше регуларна. Стојам на располагање за кампањата, имаме шанси за добар резултат. Важно е за Македнија да има баланс, навистина е потребно некој да се спротивстави. Гордана Силјановска може да го направи тоа. Ние ќе парираме во Парламентот, граѓаните со своите активности. Треба да ги доведеме состојбоите во Македонија во нормала, изјави Ѓорчев.

error: Соддржината е заштитена.