Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Снег вее низ Македонија – еве каде е најкритично

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Врнежи од снег со среден интензитет се бележат во Крушево и на планинскиот превој Ѓавато каде наместа има остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на нашите дежурни екипи.

На планинскиот превој Буково врнежите од снег се со слаб интензитет, информираат од АМСМ.

Во тренд…