Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Несреќа во Македонија: Младо момче излета од пат

фото: Centar.mk

Во 11.50 часот на патот село Големо Радобил – Прилеп, 24-годишниот Д.Д. од село Големо Радобил, управувајќи мотоцикл „Хонда“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот.

Притоа се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

Во тренд…