Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Изгоре куќа во скопско Батинци

фото Pixabay

Куќа изгоре во пожар во скопското село Батинци. Како што информираат од Противпожарната бригада на Град Скопје, пожарот избувнал на полноќ на улицата 6 со бр. 14.

Екипите интервенирале на терен од полноќ до 2.40 часот изутрината. Пожарот го гаснеле шест возила и 14 пожарникари. Од огнот се зафатени 100 квадратни метри, а штетата не е утврдена.