Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Мицкоски објави “потресно” видео – главен актер лично тој

Ќе се борам оваа црнина да прекине, да дојдат подобри времиња, вели во навидум “потресниот” видео спот лидерот на ВМРО ДПМНЕ.

Специјално видео во траење од неколку минути снимил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој го објави спотот на својот фејсбук профил.

Интересно е што видео спотот го објавува првиот човек на политичка партија која речиси до вчера, повеќе од 11 години владееше со Македонија.

Погледнете го во продолжение.

Видео спот

Економијата тоне. Владата ништо не работи и само повторува лаги.Македонија оди во погрешна насока.Покрај национална ни претстои и економска катастрофа, затоа потребни се избори.Народот да одлучи. Избори.Нека изгрее зората на слободата.

Gepostet von Hristijan Mickoski am Sonntag, 10. Februar 2019

Во тренд…