Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Трагедија во Србија: Почина две годишно детенце

фото: Centar.mk

Рано утринава во болницата во Чачак почина двегодишно детенце, најверојатно од грип.

Детето било примено вчера во 20 часот и 20 минути, а имало знаци на респираторна инфекција.

Пружена му е адекватна терапија, велат од болницата, но состојбата му се влошила.

error: Соддржината е заштитена.