Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Викенд временска прогноза: Нова тура снег во Македонија

Утре и за време на викендот времето ќе биде стабилно и суво со пониски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст.

По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Во понеделник ќе дува засилен јужен ветер, а попладне од запад ќе започнат врнежи претежно од дожд.

Од вторник ќе биде постудено и врнежите ќе преминуваат во снег.

Прогноза за 09.02.2019
Минимална температура: -7°C до 2°C
Максимална температура: 6°C до 13°C
Сончево со мала облачност.

Прогноза за 10.02.2019
Минимална температура: -5°C до 3°C
Максимална температура: 8°C до 16°C
Сончево со мала до умерена локална облачност.

Прогноза за 11.02.2019
Минимална температура: -1°C до 5°C
Максимална температура: 9°C до 17°C
Претпладне сончево со мала до умерена облачност и со засилен јужен ветер. Попладне, почнувајќи од запад ќе има врнежи претежно од дожд.