Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Времето се менува: УХМР со нова прогноза

фото Pixabay

Утре времето ќе биде облачно и постудено со врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. На планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег.

Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено претпладне.

Потоа во следните денови времето ќе биде стабилно со пониски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст.