Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Снегот се врати во Македонија – обилни врнежи од снег на овие места, внимателно на патиштата

Воведена е забрана за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово-Дебар во двата правца, соопшти Авто мото-сојузот на Македонија.

Забраната е воведена во 16.30 часот поради обилни врнежи од снег и засилен ветер.