Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Силен ветер во Македонија, УХМР издаде ново метео предупредување

Денес ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, особено претпладне вдолж Повардарието каде што ќе достигнува и над 60 км/час.

Следува период на стабилно време со пониски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Утре се уште ќе има зголемена облачност, а од петок и особено за време на викендот ќе преовладува претежно сончево и потопло време.

Прогноза за 08.02.2019
Минимална температура: -5°C до 3°C
Максимална температура: 5°C до 12°C
Сончево со мала до умерена облачност.

Прогноза за 09.02.2019
Минимална температура: -7°C до 1°C
Максимална температура: 6°C до 13°C
Сончево со мала облачност.

Прогноза за 10.02.2019
Минимална температура: -5°C до 3°C
Максимална температура: 8°C до 16°C
Сончево со мала до умерена локална облачност.