Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Пресврт со времето: До вторник пораст на температурите, а од среда нагло заладување

Од среда се очекува да бидеме под северно воздушно струење, ветерот ќе го промени правецот во северен и ќе се засилува, а со тоа ќе предизвика расејување на маглата.

В понеделник ќе има локални врнежи од дожд, но со слаб интензитет.

Нешто повеќе врнежи се очекуваат во среда, кога поради благо заладување, на планините, а и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег.

Прогноза за 04.02.2019
Минимална температура: 3°C до 8°C
Максимална температура: 7°C до 15°C
Променливо облачно со сончеви периоди и со локален дожд. Ќе дува умерен југоисточен ветер.

Прогноза за 05.02.2019
Минимална температура: 1°C до 6°C
Максимална температура: 7°C до 15°C
Променливо облачно со сончеви периоди.

Прогноза за 06.02.2019
Минимална температура: 0°C до 4°C
Максимална температура: 3°C до 8°C
Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува умерен северен ветер.