Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Топчиња од стар леб – подгответе го НАЈБРЗИОТ ДОРУЧЕК!

Веќе никогаш нема да фрлате стар леб…

Состојки:

250 гр стар леб
80 гр путер
1 главица кромид
60 гр брашно
2 јајца
сол
магдонос
Начин на подготовка:

Кромидот продинстајте го на масло, потоа додајте ги сите состојки и добро замесете со раце за убаво да се поврзе.

Од добиената смеса правете топчиња со влажни раце.

Во лонец со врела вода спуштајте ги кнедлите и гответе ги 15 минути.

Послужете ги како доручек или како прилог со ручек.

Добар апетит!

Во тренд…