Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Ставила малини во калап за мафини и додала 2 состојки: Овој десерт јадете го колку сакате! (видео)

Не само што брзо и лесно се прават, туку овие мафини се и многу вкусни и што е уште поважно – здрави!

Состојки:

малини
2 банани
4 јајца
Начин на подготовка:

Изгмечете две банани, потоа во нив додајте и разматете 4 јајца. Со смесата прелијте ги малините кои сте ги ставиле во калап за мафини.

Печете 12 минути на 190 степени. Извадете го плехот од рерна и оставете ги мафините да се изладат, пред да ги извадите од плехот.

Уживајте!

error: Соддржината е заштитена.