Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Прилично силни потреси во регионот – тлото се стресе со 4,8 степени

Силни земјотреси се регистрирани попладнево во регионот.

Се стресе Грција со 3,5 степени по Рихтер, а претходно и Турција со 4,8 степени според скалата на Рихтер.

Претходно во Турција имаше и други силни потреси од 4 степени.

error: Соддржината е заштитена.