Незапаметена несреќа во Македонија: Полицаец отишол да врши увид на сообраќајка па го прегазил автомобил

Синоќа околу 18.00 чaсот на улица „Благој Ѓорев“ во Велес, минибус „Аутосан“ со велешки регистарски ознаки, управуван од 63-годишниот С.П. удрил во пешакот П.Ц. (58). Пешакот од ударот се здобил со телесни повреди, по што со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Општата болница – Велес и по … Продолжи со читање Незапаметена несреќа во Македонија: Полицаец отишол да врши увид на сообраќајка па го прегазил автомобил