Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Влегле со пиштоли – вооружен грабеж во Скопје

Во 20 часот било пријавено дека во маркет на улицата „Методија Митевски“ во Скопје три лица од кои едниот се заканил со пиштол, од вработените одзеле околу 23 илјади денари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.