Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Заев со фејсбук статус: Напред Македонија!

– Напред Македонија, напред наши ракометари! 🇲🇰 Да ја бодриме и да ѝ посакаме голем успех на нашата репрезентација на Светското првенство во ракомет кое се одржува во Германија и Данска.

Посакуваме успех уште на првиот натпревар, денес со Јапонија. #макракомет, порача премиерот Зоран Заев на социјалните мрежи.