Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Столтенберг: Му честитам на Заев за гласањето во Собранието

facebook

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, преку својот профил на „Твитер“ му честита на македонскиот премиер Зоран Заев за изгласувањето на уставните измени вечерва во Собранието.

„Му честитам на премиерот Зоран Заев за гласањето во Собранието за договорот од Преспа. НАТО го поддржува целосното имплементирање на договорот, кој е важен за стабилен и напреден регион“, порача Столтенберг преку социјалната мрежа.