36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Први вести Свет

Почина и Јована, трудницата од страшната несреќа кај Крушевац – бебето на апарати

Трудницата Јована Миленковиќ која беше вчера беше повредена во страшна несреќа кај Крушевац, Србија, за жал почина денеска во болница.

Нејзиното бебнце кое вчера беше родено со царски рез е во критична состојба.

Детето е приклучено на апарати и докторите прават се да го спасат.

Несреќата се случи вчера наутро околу седум часот кога автобус се заби во автомобил Фиат во кој беше Јована со сопругот. Сопругот Стефан почина на лице место а 24-годишната Јована денеска.