Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Ахмети по изгласувањето на уставните измени: Бидна!

Бидна! – вака лидерот на ДУИ Али Ахмети на својот Фејсбук профил го означи завршувањето на процесот на Договорот од Преспа во Собранието.

Со 81 глас „за“ попладнево во Собранието беа изгласани уставните измени.

error: Соддржината е заштитена.