Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Ужас во регионот: Жена се лизнала на снегот па починала

Првата жртва на минусните температури и снегот во Србија е жена која се лизнала и паднала, па замрзнала во снегот.

Се работи за 78-годишна старица која е најдена прмрзната, мртва во снегот во Пријеполе.

Таа се враќала од кај соседите кога се лизнала. Засега е непознато како точно настрадала.