36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Први вести Македонија

Трагедија во Скопје: Мртва жена пронајдена во нејзиниот дом

Во село Трубарево, Скопско синоќа во нејзиниот дом била пронајдена почината 60-годишната В.Н. 

Како што соопшти МВР, случајот бил пријавен ноќеска во 01,25 часот во СВР-Скопје.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт без траги на насилство.

Увид на местото на настанот извршил Јавен обвинител и увидна екипа од СВР-Скопје,  а телото на починатата е дадено на обдукција.