Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Градоначалникот на Демир Хисар им го честита Божик на граѓаните

„Почитувани,

По повод големиот христијански празник Раѓањето Христово, Божиќ, до сите граѓани кои го чествуваат овој голем Православен празник во мое име и во име на Општина Демир Хисар, Ви упатувам искрени желби за добро здравје, лична, семејна и општествена благосостојба, радост, љубов, спокој, меѓусебна почит, просперитетна иднина и среќен живот на сите.
Имајте убави празнични мигови.

Христос се роди, за многу години!“, стои во честитката на градоначалникот Стојановски.

Во тренд…