36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Први вести Showbiz

Почина таткото на популарниот српски пејач: “Нема да тагувам, за се ќе ти вратам вака”

Популарниот српски пејач и рапер Стојан доживеа голема трагедија на стартот на годината, кога на 1. јануари му почина таткото Мирослав по борба со тешка болест.

беше погребан на 3. јануари, а сега пејачот се прости од него скршен од болка велејќи дека за се ќе му врати со уште поголем успех за да му се оддолжи.

– Ми го даде најдобриот подарок кој може да се даде, веруваше во мене. Нема да се повлечам ниту да тагувам. Ќе бидеш уште погорд на мене иако не си тука. Засекогаш си ми во срцето, твојот син, напиша Стојан.