36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Први вести Свет

Трагедија пред Бадник го потресе регионот: Млада девојка почина од струен удар дома

фото: Centar.mk

Тешка трагедија се случија синоќа во Србија кога во Зрењанин млада девојка починала од струен удар.

Се работи за 23-годишната Ивана Р. која како што пишува српскиот Курир, настрадала во семејната куќа од струен удар додека се бањала.

Телото е пратено на обдукција.