Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Автомобил во пламен среде скопски Центар

фото pixabay

Автомобил гореше синоќа во центарот на Скопје.

Според информациите од Противпожарната бригада, возилото се запалило после 23 часот на ул. „Никола Тесла“ бб.

Пожарот бил гаснет околу еден час од страна на тројца пожарникари.

Во пожарот нема повредени, а штетата допрва ќе се утврдува.

Во тренд…