Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Трагедија пред новата година близу Прилеп – Почина младо момче во тешка сообраќајка

фото: Pixabay

Во раните утрински часови на регионалниот пат Битола – Прилеп, помеѓу село Тополчани и село Алинци, се случи сообраќајна несреќа во која почина едно лице.

Како што информираат од полицијата станува збор за младиот К.Ј. од село Секирци.

Тој управувајќи патничко моторно возило „Сеад Ибица“ со прилепски регистарски ознаки излетал од патот и починал на местото на настанот, посочиваат од МВР.

Од полицијата инфомираат дека е извршен е увид на местото на несреќата и дека се работи на расчистување на случајот.