Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Страшна несреќа во Скопје утрово: Автобус прегази жена

фото: Pixabay

Несреќа кај Железничка станица во Скопје.

Автобус удри жена утрово околу 11 часот, која е повредена и итно префрлена во болница.

Според информациите на полицијата сообраќајката се случила на улицата “Кузман Јосифовски – Питу”, на патот кон Општина Аеродром.

Жена претпладнево е повредена кога во неа удри автобус кај Железничката станица во Скопје.

Во тренд…