Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Снег ќе ја прекрие Македонија – за новогодишната ноќ температури околу нулата, а од среда нова промена

За време на Новогодишната ноќ ќе преовладува суво време со умерен северен ветер, а температурата ќе биде околу нулата.

Во вторник ќе се задржи суво и ветровито, а од среда кон крајот на денот се очекува ново наоблачување со локални врнежи од снег, што ќе продолжат и во четврток.