Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Мерцедес експлодираше во движење – еден загина, полицијата блокираше улици во Србија

Еден маж загина вечерва во Србија во експлозија на автомобил на кој била подметната бомба.

При возење во Нови Сад експлодирал автомобил Мерцедес поради што сите влезови се блокирани од полицијата.

Екипите на Итна помош веднаш дошле но на возачот му немало спас.

Засега не се знае идентитетот за загинатиот.