Секогаш во средиштето на збиднувањата...

ЈАЈЦЕ ДИЕТА: Со помош на овој режим на исхрана може да ослабете 10 кг. за месец дена

Диетата со јајца спаѓа во проверените начини за во кратко време да се ослободите од вишокот килограми. Постојат неколку верзии, а само за вас ја издвоивме најумерената која се базира на намен внес на јаглено хидрати.

За да ја избегнете монотонијата која е честа причина за неуспех на повеќето диети, можете на менито да ставите уште некои намирници.

Всушност, во препорачаната храна се, освен јајца, пилешко, мисиркино, риба, овошје, зеленчук со малку јаглено хидрати, билни чаеви без шеќер и вода.

Значајно е намалено внесувањето на јаглено хидратите, а лебот, тестенините и компирот се строго забранети.

За три месеци ако се придржувате до овој режим на исхрана може да ослабете и до 30 килограми.

Пример за план на диета:

Доручек:

2 варени јајцa; половина грејфрут

Ручек:

печено пилешко без кожа; зелена салата

Вечера:

омлет од 2 јајца со спанаќ и домат

Во тренд…